PRZEGLĄD

 Odtworzenie objętości i odmłodzenie

  180 minut

  od 2499 PLN

PLACÓWKI, W KTÓRYCH WYKONYWANY JEST ZABIEG

CO DAJE PRZESZCZEP TKANKI TŁUSZCZOWEJ?

Zabieg przeszczepu tkanki tłuszczowej daje nam ogromne możliwości uzupełnienia utraconej objętości twarzy lub innych obszarów ciała wraz z odmłodzeniem i regeneracją skóry z uwagi na zawarte w tkance tłuszczowej komórki macierzyste (ADSC - Adipose-Derived Stem Cells). Wielką zaletą przeszczepu tkanki tłuszczowej (lipotransfer, lipofilling) jest fakt, iż dostęp do tego naturalnego i w pełni bezpiecznego materiału wypełniającego jest praktycznie nieograniczony. Dzięki temu zabieg ten staje się bardzo ciekawą alternatywą dla pacjentów, którzy wymagają podania dużej liczby ampułek kwasu hialuronowego (lub innych wypełniaczy). Aby to podkreślić wystarczy wspomnieć, że w większości przypadków 1 ampułka kwasu hialuronowego posiada objętość 1 ml (czyli 1/5 łyżeczki herbatniej). W przypadku lipotransferu objętości przeszczepionego tłuszczu wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu (30-50 ml) mililitrów.
● daje naturalny efekt wypełnienia
● odmładza i „zagęszcza” skórę
● wygładza zmarszczki
● stymuluje komórki skóry do regeneracji
● przywraca młodzieńczy wygląd
● unosi linię policzków
● redukuje cienie pod oczami
● zmniejsza widoczność blizn

NA CZYM POLEGA PRZESZCZEP TKANKI TŁUSZCZOWEJ?

Po uprzednim odpowiednim pobraniu tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, ud, kolan następuje jej odwirowanie oraz podanie w inne miejsce na ciele pacjenta. Zarówno miejsce pobrania, jak i podania są znieczulane, aby zabieg przebiegł w maksymalnym komforcie. Bardzo ważne jest, aby umiejętnie przeprowadzić cały proces, gdyż zarówno pobranie i używany do tego sprzęt, wirowanie, jak i podanie mają wpływ na późniejszą „przeżywalność” przeszczepionej tkanki.

DLA KOGO JEST PRZESZCZEP TKANKI TŁUSZCZOWEJ?

● Pacjenci z widocznymi ubytkami tkanki tłuszczowej w obszarze twarzy.
● Pacjenci z utratą elastyczności skóry twarzy, szyi, dekoltu.
● Pacjenci z widocznymi oznakami starzenia dłoni.
● Pacjenci z bliznami zanikowymi, wymagający uzupełnienia tkanki po wypadkach i zabiegach chirurgicznych.

PRZECIWWSKAZANIA

● ciąża i karmienie piersią
● aktywne infekcje
● zaburzenie krzepliwości krwi
● przyjmowanie leków rozrzedzających krew
● choroby nowotworowe

PRZED ZABIEGIEM

Każdy zabieg poprzedzony jest 1-2 wizytami konsultacyjnymi, na których lekarz ocenia stan zdrowia pacjenta, omawia przebieg oraz kwalifikuje do zabiegu. Przed zabiegiem należy wykonać badania (między innymi):
● morfologia krwi
● APTT
● INR
● anty-HCV
● anty- HBS
● CRP
● bilirubina całkowita
● glukoza
● ALAT, AspAT
● jonogram (Na, K)

PO ZABIEGU

W miejscu aplikacji tkanki tłuszczowej może wystąpić zasinienie i opuchlizna utrzymujące się kilka dni. Przez tydzień od zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego. Należy chronić okolicę zabiegu przed uciskiem, ekstremalnymi warunkami termicznymi oraz nie korzystać z gorących kąpieli, sauny i basenu. Tkanka tłuszczowa ulega naturalnej absorpcji – z tego względu efekt uzyskany w dniu zabiegu może w ciągu najbliższych tygodni ulec osłabieniu. To, jaka część komórek zostanie wchłonięta, zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu. Czasami może być konieczne powtórzenie przeszczepu, jeśli obszar poddawany zabiegowi wymaga podania dużej ilości tkanki. Przerwa między zabiegami musi wynosić minimum dwa miesiące, aby poczekać na ustabilizowanie efektów pierwszego zabiegu.

PRZESZCZEP TKANKI TŁUSZCZOWEJ
Obszar ciała Cena
1 obszar twarzy lub ciała 2500 PLN
Twarz 4500 PLN
Twarz + szyja 5000 PLN
Twarz + szyja + dekolt 6000 PLN
Dłonie 3500 PLN
Twarz + dłonie 6000 PLN

TECHNOLOGIA

Po przeszczepie tłuszczu następuje odbudowa objętości, a ubytki tkanek zostają wypełnione. Komórki macierzyste zawarte w tkance tłuszczowej zapewniają regenerację i biorewitalizację. Efektem jest korekta uszkodzeń i ubytków skóry, redukcja blizn, lifting. Lipotransfer (przeszczep tkanki tłuszczowej) to coraz częstsza metoda wykorzystywana w zabiegach medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej.

Wypełnij formularz, a my niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Nasz kosmetolog czeka na Ciebie w naszej Klinice i pomoże Ci w doborze odpowiedniego zabiegu dla Twoich potrzeb.

KONSULTACJA

TOP