PRZEGLĄD

  Redukcja przebarwień, usuwanie zmian skórnych

  od 20 min

  od 300 PLN

PLACÓWKI, W KTÓRYCH WYKONYWANY JEST ZABIEG

CO DAJE IPL SOLARI?

Innowacyjne rozwiązanie wykorzystane w urządzeniach IPL daje możliwość jego wszechstronnego zastosowania. Wskazaniem do terapii z wykorzystaniem systemu IPL jest chęć pozbycia się przebarwień, owłosienia, a także zamknięcie lub obkurczanie widocznych naczyń krwionośnych. Urządzenie IPL z powodzeniem wykorzystywane jest również w zabiegach fotoodmładzania skóry oraz w leczeniu trądziku w fazie aktywnej.

NA CZYM POLEGA IPL SOLARI?

IPL (Intense Pulse Light), to inaczej silny impuls świata wytwarzany przez błyskową lampę ksenonową. IPL często określany jest jako „laser IPL”, choć właściwie nie jest laserem w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Systemy IPL w odróżnieniu od laserów emitują szerokie spektrum fal świetlnych. Fale świetlne o różnej długości docierają równocześnie do różnych warstw skóry, działają wielokierunkowo i usuwają jednocześnie wiele zmian. Są one absorbowane przez chromofory, takie jak hemoglobina czy melanina, znajdujące się w tkankach na różnych głębokościach. Dzięki zastosowaniu odpowiednich filtrów można wybiórczo działać na konkretny chromofor, w konkretnej warstwie skóry.

DLA KOGO JEST IPL SOLARI?

● Fooodmładzanie skóry
● Rozszerzone pory
● Przebarwienia
● Trądzik zapalny
● Trądzik różowaty
● Rumień
● Teleangiektazje
● Zmiany naczyniowe

PRZECIWWSKAZANIA

● Ciąża, karmienie piersią
● Aktywne choroby nowotworowe (przebyte – po konsultacji lekarskiej)
● Świeża opalenizna w miejscu wykonywania zabiegu - minimum 4 tygodnie od ostatniej ekspozycji na słońcu lub solarium
●Infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu (np.: aktywna opryszczka, kurzajka )
● Fotodermatozy
● Choroby autoimmunologiczne (np. SM, bielactwo, łuszczyca, rybia łuska)
● Epilepsja (padaczka)
● Antybiotyki - 2 tygodnie od ostatniej dawki
● Retinoidy - 6 miesięcy od ostatniej dawki
● Leki/suplementy diety zawierające : skrzyp polny, dziurawiec, serdecznik, bratek, nagietek, szałwia, pokrzywa, rumianek - 2 tygodnie od ostatniej dawki
● Kosmetyki zawierające wysokie stężenie witamin A, E, C oraz retinolu
● Stosowanie samoopalaczy, bronzerów, betakarotenu doustnie
● Peeling 1 tydzień przed zabiegiem

PRZED ZABIEGIEM

Prosimy o dokładne zapoznanie się z wyżej wymienionymi przeciwwskazaniami w razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu

PO ZABIEGU

Fotoodmładzanie Wygląd skóry po zabiegu uzależniony jest od rodzaju leczonych zmian i indywidualnych predyspozycji. W przypadku zabiegu fotoodmładzania należy oczekiwać niewielkiego zaczerwienienia skóry, uczucia ciepła, które zwykle ustępuje w pierwszej dobie.

Przebarwienia Bezpośrednio po zabiegu dochodzi do ściemnienia przebarwienia, a następnie w ciągu 10-14 dni dochodzi do niewielkiego złuszczania się i stopniowego zmniejszania się przebarwienia. W zależności od wielkości , intensywności przebarwienia zalecane jest powtarzanie zabiegu co 3-4 tygodnie. Po zabiegu niezbędna jest ochrona skóry przed promieniami UV do min. 4 tygodni od ostatniego zabiegu.

Leczenie trądziku pospolitego Po zabiegu odczuwalne jest silne rozgrzanie skóry, zaróżowienie, lekkie pieczenie. W ciągu tygodnia istnieje możliwość wystąpienia nasilonych zmian trądzikowych. Jest to normalna reakcja związana z oczyszczaniem się skóry. W zależności od stanu skóry pacjenta wskazane jest przeprowadzenie kilku sesji aby osiągnąć wymagany efekt.

Rumień, teleangiektazje Aby zniwelować naczynka i rumień na skórze wykonuje się od 1 do 5 zabiegów co 3 tyg. Częstym objawem jest ścinanie się hemoglobiny na skutek energii cieplnej. Naczynko wówczas robi się purpurowe, ciemnieje. Jest to naturalny objaw. Po ok. 2 tyg hemoglobina wypłukuje się.

Zalecenia pielęgnacyjne
● myć delikatnym żelem
● krem lub maść Alantan Plus albo Bepanthen czy Dermopanthen
● delikatnie oszuszać skórę, nie trzeć, nie drażnić w innym sposób
● Należy unikać używania środków, które mogą powodować podrażnienie skóry. Dotyczy to szczególnie produktów zawierających spirytus, tretinoinę, retinol, nadtlenek benzoilu, kwas salicylowy/glikolowy, kwasy, peelingi, środki ściągające
● Opalanie jest bezwzględnie przeciwwskazane do 4 tygodni po zabiegu. W tym okresie należy stosować kremy z filtrami anty-UVA i B z filtrem 50
● Przez okres 14 dni od zabiegu należy unikać gorących kąpieli, sauny, jacuzzi, korzystania z basenu.

IPL SOLARI Fotoodmładzanie/Przebarwienia/Rumień/ Trądzik pospolity
Lokalizacja 1 zabieg Seria 3 zabiegów Seria 5 zabiegów
Pojedyncze przebarwienie Od 300 PLN
Cała twarz 900 PLN 2100 PLN 3250 PLN
Policzki + nos 700 PLN 1800 PLN 2750 PLN
Czoło 400 PLN 1100 PLN 1700 PLN
Policzki 550 PLN 1500 PLN 2400 PLN
Nos 300 PLN 800 PLN 1200 PLN
Szyja 900 PLN 2400 PLN 3500 PLN
Dekolt 900 PLN 2400 PLN 3500 PLN
Twarz + szyja 1500 PLN 4000 PLN 5500 PLN
Twarz + szyja + dekolt 1900 PLN 4500 PLN 6000 PLN
Dłonie 600 PLN 1500 PLN 2250 PLN
Pozostałe okolice Cena uzgadniana indywidualnie

TECHNOLOGIA

Kosmetolog wykonuje zabieg przykładając do leczonej powierzchni kryształ głowicy i oddaje impuls świetlny. W tym momencie zauważalny jest rozbłysk światła. Podczas zabiegu, pacjentowi może towarzyszyć punktowe uczucie ciepła oraz ukłucia. Zabieg trwa od kilku minut do godziny i nie wymaga znieczulenia. Po naświetleniu całej powierzchni i oczyszczeniu skóry z żelu USG, nakładana jest maska kojąca lub krem pielęgnacyjny.

Zabieg fotoodmładzania jest kuracją poprawiającą wygląd skóry twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni. To idealna terapia usuwająca pierwsze oznaki starzenia się skóry.

Wypełnij formularz, a my niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Nasz kosmetolog czeka na Ciebie w naszej Klinice i pomoże Ci w doborze odpowiedniego zabiegu dla Twoich potrzeb.

KONSULTACJA

TOP