PRZEGLĄD

 Nieinwazyjna redukcja tkanki tłuszczowej zimnem

  45 minut - 1 przyłożenie

  250 PLN

PLACÓWKI, W KTÓRYCH WYKONYWANY JEST ZABIEG

CO DAJE KRIOLIPOLIZA LIPOCRYO?

Kriolipoliza lipocryo sprawia, że tracimy od 25 do 45% grubości warstwy tkanki tłuszczowej, efekty zaczynają być zauważalne już po ok. 2-3 tygodniach. Całkowity efekt zabiegu kriolipolizy Lipocryo jest widoczny po 6 tygodniach. Zabieg kriolipolizy lipocryo możemy powtórzyć, w zależności od oczekiwanego efektu, najwcześniej po 6 tygodniach. Zapraszamy do zapoznania się z sekcją "dowiedz się więcej" (na dole strony), w której szczegółowo wyjaśniamy różnicę pomiędzy Kriolipolizą medyczną LipoCryo , a innymi maszynami próbującymi naśladować ten proces.

NA CZYM POLEGA KRIOLIPOLIZA LIPOCRYO?

Zabieg trwa od 35 do 45 min Głowica urządzenia kriolipolizy lipocryo zostaje przyłożona do konkretnego obszaru, z którego chcemy pozbyć się tkanki tłuszczowej. Do głowicy skóra zostaje zasysana próżniowo wraz z warstwą tkanki tłuszczowej, która następnie ulega schłodzeniu za pomocą płytek chłodzących w głowicy urządzenia. Dzięki takiej budowie głowicy, możliwe jest rozpoczęcie procesu kriolipolizy w miejscu poddanym zabiegowi. Proces kriolipolizy polega na obumieraniu komórek tłuszczowych (adipocytów) pod wpływem niskiej temperatury. Proces ten jest selektywny i kontrolowany co powoduje, że nie narusza otaczających tkanek. Obumarłe komórki zostają wydalone w naturalnym procesie metabolicznym, dzięki czemu z czasem grubość tkanki tłuszczowej stopniowej maleje. Zabieg jest bezbolesny, lecz może powodować uczucie delikatnego napięcia w okolicach obszaru poddanego kriolipolizie LipoCryo, głównie na początku sesji zabiegowej. Dzieje się tak wskutek zastosowania próżni oraz miejscowego intensywnego schłodzenia Bezpośrednio po zabiegu, obszar, który został poddany zabiegowi kriolipolizy lipocryo może być zaczerwieniony, delikatnie obrzęknięty oraz może nastąpić pogorszenie czucia. Objawy te ustępują zwykle w ciągu kilku godzin.

DLA KOGO JEST KRIOLIPOLIZA LIPOCRYO?

Zabieg kriolipolizy lipocryo przeznaczony jest dla osób posiadających nadmiar miejscowo skoncentrowanej tkanki tłuszczowej, np.: na brzuchu, udach, łydkach, pośladkach, w okolicach bioder, w dolnej części pleców czy na ramionach.

PRZECIWWSKAZANIA

● Ciąża i karmienie piersią
● Pokrzywka i pochodne dolegliwości skóry
● Stany zapalne i rany
● Choroba Raynauda
● Krioglobulinemia
● Choroby nerek i wątroby
● Choroby autoimmulogiczne (np. SM,łuszczyca,bielactwo)
● Cukrzyca nieustabilizowana
● Aktywna opryszczka
● Infekcje ogólnoustrojowe

PRZED ZABIEGIEM

Zabieg ten nie wymaga specjalnego przygotowania.

PO ZABIEGU

Najczęściej: Zaczerwienienie i odrętwienie na obszarze zabiegu, może trwać do kilku godzin po sesji. Zależnie od Pacjenta zaburzenia czucia mogą występować do kilku godzin.
Rzadko: Słaby krwiak, który znika w ciągu kilku dni, ból w obszarze zabiegu podobny do „zakwasów”- związany z wywołanym kriolipolizą stanem zapalnym tkanki tłuszczowej, który znika w przeciągu kilku dni.
Bardzo rzadko (poniżej 0,01% pacjentów): Ból w obszarze zabiegu podobny do „zakwasów”, który utrzymuje się dłużej niż 7 dni, związany jest z wywołanym kriolipolizą stanem zapalnym tkanki tłuszczowej, który znika najpóźniej w 3 tygodniu po zabiegu.
Pacjent może powrócić do normalnej aktywności bezpośrednio po zabiegu.

KRIOLIPOLIZA LIPO CRYO
Ilość przyłożeń Cena
1 PRZYŁOŻENIE 250 PLN
KAŻDE KOLEJNE 200 PLN

TECHNOLOGIA

Kriolipoliza, czyli metoda polegająca na chłodzeniu tkanek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu (lipolizy) powstała na bazie pracy i doświadczeń dwóch amerykańskich lekarzy ze szpitala Massachusetts – dr Dietera Mansteina oraz dr R. Roxa Andersona. W 2008 r. wykazali oni, że poddane kontrolowanemu, miejscowemu wychładzaniu (ok. +3 stopni C) tkanki mogą indukować selektywny ubytek komórek tłuszczowych i następującą później utratę podskórnego tłuszczu bez uszkodzenia pokrywającej je skóry. Na skutek chłodzenia lipidy z komórek tłuszczowych są uwalniane i transportowane przez układ limfatyczny i naczyniowy do wątroby a następnie wydalane z organizmu.

Pacjencie, bądź świadomy i dbaj o zdrowie! Wiele gabinetów odchudzania posiada nieprofesjonalne i niemedyczne urządzenia przeprowadzające proces pseudo-kriolipolizy. Maszyny te nie posiadają badań klinicznych oraz stosownych certyfikatów w przeciwieństwie do urządzenia LipoCryo. W związku z powyższym faktem wykonywane na nich zabiegi są niebezpieczne dla Państwa zdrowia.

Kriolipoliza to proces opatentowany i przeprowadzany przez urządzenia medyczne mające prawo do stosowania tej technologii. Urządzenie LipoCryo jest urządzeniem medycznym wykonującym zabieg Kriolipolizy w sposób profesjonalny. Oznacza to, że zabieg jest sprawdzony i bezpieczny, a technologia opatentowana i zastrzeżona. Na rynku pojawia się mnóstwo podobnych maszyn produkowanych i kopiowanych przez Chiny i inne kraje, które nie posiadają atestów, nie są maszynami zakwalifikowanymi jako urządzenia medyczne, nie wykonują technologicznie tego samego zabiegu (ze względu na strzeżone prawem patenty) oraz są bardzo tanie. A co najważniejsze – nie posiadają własnych badań klinicznych pozwalających na bezpieczeństwo zabiegu. Ich bardzo niska cena pozwala na szybki wzrost ich ilości na naszym rynku. Pomimo tych faktów reklamują się dokładnie tak samo, jak urządzenia medyczne, nie wspominając, że cena samego zabiegu jest taka sama lub nawet wyższa niż zabiegów wykonywanych atestowanymi urządzeniami medycznymi. Dlatego też poniżej przedstawiamy instrukcję, jak nie paść ofiarą złudnie podobnego do prawdziwego zabiegu kriolipolizy.

1. Atesty i certyfikaty Każda maszyna, która ma atest medyczny i jest zakwalifikowana jako urządzenie medyczne posiada oznaczenia CE klasy IIa. Samo CE oznacza dosłownie – Spełnia wymogi podłączenia do prądu. Oznacza to, że np. suszarka do włosów, którą kupujemy musi spełniać wymogi dotyczące podłączenia do gniazdka. Jedynie maszyna z oznaczeniem CE IIA jest urządzeniem medycznym. Jeżeli nie posiada takiego oznaczenia, to nie jest to urządzenie medyczne. Tylko stosowne organizacje europejskie takie, jak DEKRA mogą wydawać certyfikaty i atesty na rynek europejski. A co z oznaczeniem EU? Używanie oznaczenia EU (głównie w opisie lub reklamie), oznacza oczywiście, że maszyna jest dopuszczona do użytkowania w Unii Europejskiej, ale tylko pod kątem wymogów podłączenia do prądu.

2. Dezinformacyjna kampania reklamowa Właściciele nieprofesjonalnych systemów nie informują o tym lub często wprowadzają Pacjentów w błąd. Poproście Państwo o przedstawienie badań klinicznych dotyczących ich urządzenia. Zapytajcie o certyfikaty poświadczające status urządzenia medycznego.

Kriolipoliza LipoCryo dzięki działaniu niskiej temperatury (około +3°C) nieinwazyjnie i bezpiecznie redukuje tkankę tłuszczową Przez chłodzenie dochdzi do rozpadu komórek tłuszczowych(efekt lipolizy), które następnie w procesach metabolicznych są w naturalny sposób usuwane z organizmu.

Wypełnij formularz, a my niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Nasz kosmetolog czeka na Ciebie w naszej Klinice i pomoże Ci w doborze odpowiedniego zabiegu dla Twoich potrzeb.

KONSULTACJA

TOP