PRZEGLĄD

 Liposukcja bez skalpela!

 30 minut

  od 600 PLN

PLACÓWKI, W KTÓRYCH WYKONYWANY JEST ZABIEG

CO DAJE AQUALYX?

Aqualyx to preparat niezawierający fosfatydylocholiny. Głównymi, substancjami działającymi na komórkę tłuszczową są detergenty (typu deoksycholan sodu). Dzięki detergentowi możliwy jest proces adipocytolizy, ponieważ powoduje rozpuszczenie tłuszczu i niszczy błonę komórkową. Aqualyx wstrzyknięty w tkankę podskórną powoduje rozpad komórek tłuszczowych, które metabolizowane są w wątrobie i wydalane z organizmu przez nerki.

NA CZYM POLEGA AQUALYX?

Zabieg Aqualyx polega na podaniu preparatu bezpośrednio do tkanki podskórnej poprzez wprowadzenie (zazwyczaj są to 2 iniekcje) przy użyciu specjalnych kaniuli. Przewagą tej metody jest mała ilość wkłuć, co redukuje ból, zmniejsza ryzyko powstania siniaków oraz uszkodzenia skóry. Zabieg przy pomocy tej techniki jest praktycznie bezbolesny (do roztworu Aqualyx dodawane jest znieczulenie) i trwa około 30 minut.

DLA KOGO JEST AQUALYX?

Efekty są najbardziej widoczne u pacjentów z odpowiednią waga lub lekką nadwagą z lokalnie umiejscowioną tkanką tłuszczową. Zwłaszcza w przypadku miejsc które nie ulegają redukcji pomimo ćwiczeń i diety : biodra, bryczesy, wewnętrzna strona kolan.

PRZECIWWSKAZANIA

● Ciąża i karmienie piersią
● Choroby nowotworowe
● Ostre choroby nerek i wątroby
● Cukrzyca
● Choroby tarczycy
● Nieprawidłowe krzepnięcie krwi
● Stałe stosowanie leków rozrzedzających krew
● Choroby autoimmunologiczne (np. SM, łuszczyca, bielactwo)

PRZED ZABIEGIEM

Przed zabiegiem wykonuje się pomiary ciała oraz dokumentację fotograficzną. Zabieg ten nie wymaga specjalnego przygotowania.

PO ZABIEGU

Pacjent od razu może wrócić do codziennych czynności. Odczuwalne jest pieczenie, lekkie swędzenie, zwiększone ucieplenie okolicy oraz tkliwość miejsca zabiegowego. Są to naturalne efekty uboczne świadczące o skuteczności i działaniu Aqualyx. Przez kilka dni po zabiegu zauważalne może być zaczerwienienie i obrzęk. Wymienione reakcje organizmu ustępują samoistnie. Tak jak przy wszystkich zabiegach iniekcyjnych po zabiegu Aqualyx mogą pojawić się krwiaki w miejscu iniekcji.

AQUALYX
Ilość ampułek Cena
1 amp 600 PLN
2 amp 1000 PLN
4 amp 1600 PLN

TECHNOLOGIA

W latach ‘90 w Brazylii, a następnie we Włoszech po raz pierwszy zastosowano roztwór fosfatydylocholiny (lek Lipostabil – dużo wcześniej wykorzystywany w medycynie ogólnej) w zabiegach estetycznych, redukcji worków tłuszczowych dolnej powieki i usuwania żółtych kępek i tłuszczaków (prof. S. Maggiori – Włochy). Od samego początku zabiegi z wykorzystaniem roztworu fosfatydylocholiny były niewłaściwie nazwane mianem LIPOLIZY INIEKCYJNEJ. Myślano, że głównym składnikiem działającym jest fosfatydylocholina i że powoduje ona zmniejszenie objętości komórki tłuszczowej (proces lipolizy). W rzeczywistości to zupełnie inny czynnik i zupełnie inny proces powodował redukcję tkanki tłuszczowej. Z badań prowadzonych w 2005 roku, przez zespół lekarzy pod kierownictwem prof. Motolese (Włochy), wynikało, że substancją działającą na tkankę tłuszczową w roztworze fosfatydylocholiny nie jest sama fosfatydylocholina ale deoksycholan sodu – silna substancja doprowadzająca do całkowitego zniszczenia komórek tłuszczowych. Na podstawie tych badań, w 2007 roku, prof. Motolese rozpoczął pracę nad nowym preparatem, który z założenia miał działać całkowicie niszcząc komórkę tłuszczową, czyli miał wywoływać proces adipocytolizy, a nie jak sądzono lipolizy. Prace te doprowadziły do opracowania nowej techniki iniekcyjnej – Intralipoterapii® i preparatu – Aqualyx. Aqualyx to roztwór bez fosfatydylocholiny, w którym głównymi, działającymi na komórkę tłuszczową substancjami są detergenty (typu deoksycholan sodu). Detergent rozpuszcza tłuszcz i niszczy błonę komórkową – zachodzi proces adipocytolizy. Aqualyx wstrzyknięty w tkankę tłuszczową powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, które transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki.

Aqualyx jest jedynym na świecie materiałem medycznym zarejestrowanym ze znakiem CE do redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, wyłącznie iniekcyjną techniką intralipoterapii®. Dodatkowe bezpieczeństwo gwarantuje pacjentowi fakt, że upoważnieni do wykonywania takich zabiegów są wyłącznie lekarze, którzy odbyli specjalistyczne przeszkolenie i jest to zasada rygorystycznie przestrzegana przez polskiego dystrybutora firmę Fenice z Warszawy.

Pamiętaj! Aqualyx nie zastępuje liposukcji. Jest zabiegiem znacznie łagodniejszym, wyróżnia się nieoperacyjnym postępowaniem, znacznie mniejszą urazowością dla organizmu i nie wyłącza pacjenta z codziennego funkcjonowania.

W celu zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi Aqualyx zapraszamy na stronę Aqualyx.com.pl. Znajdą tam Państwo również opinie pacjentów na temat oferowanego zabiegu.

Aqualyx to jedyny, zarejestrowany preparat do terapii iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej, a metoda intralipoterapii® została uznana za najbezpieczniejszą technikę iniekcyjną w redukcji tkanki podskórnej. Aqualyx to niechirurgiczny odpowiednik liposukcji.

Wypełnij formularz, a my niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Nasz kosmetolog czeka na Ciebie w naszej Klinice i pomoże Ci w doborze odpowiedniego zabiegu dla Twoich potrzeb.

KONSULTACJA

TOP