PRZEGLĄD

 Chirurgiczna korekcja odstających małżowin usznych

  ok. 90 min

  6000 PLN

PLACÓWKI, W KTÓRYCH WYKONYWANY JEST ZABIEG

CO DAJE OTOPLASTYKA?

Chirurgiczna korekcja odstających uszu, czyli otoplastyka jest to zabieg pozwalający na nadanie odpowiedniego położenia i wyglądu małżowinom usznym. Lekarz może także poprawić wygląd płatków uszu, wygląd zewnętrznej małżowiny (muszli) lub jej rozmiar.

NA CZYM POLEGA OTOPLASTYKA?

Zabieg polega na nacięciu tylnej powierzchni małżowiny usznej, modelowaniu chrząstki oraz założeniu szwów.

DLA KOGO JEST OTOPLASTYKA?

Wskazaniem do zabiegu są zazwyczaj odstające uszy, niezadowolenie z rozmiaru uszu lub inne deformacje małżowiny usznej, które powodują kompleksy zarówno u dzieci, jak i u dorosłych.

PRZED ZABIEGIEM

Przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja z lekarzem, który wyjaśni wszystkie aspekty związane z operacją, oraz zaleci wykonanie odpowiednich badań na podstawie, których zakwalifikuje pacjenta do zabiegu. Pacjent otrzyma instrukcje, jak się przygotować do zabiegu.

PO ZABIEGU

Po maksymalnie dwóch tygodniach od zabiegu lekarz usuwa szwy oraz zmienia opatrunek. Zakładana jest też opaska, którą należy nosić przez 24 godziny na dobę przez pierwsze 3 tygodnie. Nie należy też przez około 3 tygodnie po zabiegu uprawiać sportów kontaktowych, eksponować skóry na słońce oraz należy unikać skrajnych warunków atmosferycznych. W większości przypadków po zabiegu pozostaje mała, ukryta za fałdem skóry blizna jednak jej ostateczny wygląd można ocenić dopiero po 6-12 miesiącach.

Nowy zabieg
Obszar ciała Cena
zabieg1 6000 PLN
zabieg1 6000 PLN
zabieg1 6000 PLN

TECHNOLOGIA

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, trwa około 1-2h. Pacjent opuszcza klinikę w dniu przeprowadzenia operacji, ponieważ nie jest wymagana hospitalizacja. Po zabiegu odczuwalny jest ból, mogą wystąpić krwiaki i zasinienia.

Zabieg ten polega na wykonaniu niewielkiego nacięcia z tyłu ucha i wymodelowaniu pożądanego kształtu. Zabieg jest bezbolesny, nie ma potrzeby hospitalizacji, więc od razu możesz wrócić do czynności dnia codziennego.

Wypełnij formularz, a my niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Nasz kosmetolog czeka na Ciebie w naszej Klinice i pomoże Ci w doborze odpowiedniego zabiegu dla Twoich potrzeb.

KONSULTACJA

TOP