PRZEGLĄD

 Wampirzy lifting, Młodość z krwi!

 60 minut

  od 600 PLN

PLACÓWKI, W KTÓRYCH WYKONYWANY JEST ZABIEG

CO DAJE OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE?

Osocze bogatopłytkowe stosowane jest w zabiegach odmładzających i regenerujących skórę. Osocze zawiera liczne czynniki wzrostowe, które pobudzają skórę do wytwarzania nowego kolagenu i naczyń krwionośnych, a także intensyfikują powstawanie nowych komórek naskórka. Efektem tego jest regeneracja skóry, poprawa jej elastyczności, gęstości i napięcia, a zmarszczki ulegają wygładzeniu. Następuję zwiększenie ukrwienia i nawilżenia skóry, co sprawia, że staje się wyraźnie młodsza i nabiera blasku.

NA CZYM POLEGA OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE?

Po bezbolesnym pobraniu krwi od Pacjenta następuje proces przygotowania PRP polegający na odwirowaniu krwi w specjalnej wirówce przy zastosowaniu odpowiedniego algorytmu zabiegowego (siły oraz czasu trwania wirowania) tak aby nie uszkodzić płytek oraz nie doprowadzić do ich przedwczesnej aktywacji. Najnowsze badania pokazują, że zdecydowanie bardziej korzystne jest podanie płytek krwi w formie „nieaktywnej”. Dopiero po podaniu następuje powolna aktywacja i wydzialanie czynników wzrostu a skóra ma czas na ich pełną absorpcję i wykorzystanie. Wszystkie zbawienne substancje wydzielane są przez nasze własne, autologiczne płytki krwi. Odpowiednie odwirowanie ale także zagęszczenie osocza pozwala otrzymać nam osocze bogatopłytkowe (PRP) czyli osocze o zwiększonej wielokrotnie gęstości płytek krwi. Lekarz po otrzymaniu takiego osocza przystępuje do zabiegu ostrzyknięcia Pacjenta w zależności od wybranej okolicy zabiegowej. Obserwacja efektów to sprawa bardzo indywidualna. Powinny pojawić się one po około 2 tygodniach od zabiegu i pogłębiać do 6 tygodnia.

DLA KOGO JEST OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE?

Zabieg wskazany jest dla osób, które chcą :
● rewitalizacji skóry
● poprawy kolorytu skóry
● poprawy ukrwienia skóry
● zwiększyć elastyczność i napięcie skóry
● wygładzić i spłycić zmarszczki i bruzdy

PRZECIWWSKAZANIA

● Ciąża oraz okres karmienia
● Choroby autoimmunologiczne (np. SM, łuszczyca, bielactwo)
● Choroby nowotworowe
● Choroby przebiegające z zaburzeniami funkcji lub liczby płytek krwi
● Zaburzenia krzepliwości krwi
● Choroby krwi
● Nietolerancja iniekcji
● Aktywna opryszczka lub inne zakażenia skóry

PRZED ZABIEGIEM

Zabieg ten nie wymaga specjalnego przygotowania.

PO ZABIEGU

Widoczne są zaczerwienienia w miejscach wkłucia, które znikają po kilku minutach i są niewidoczne pod makijażem. Z uwagi na liczne drobne wkłucia przy podawaniu osocza istnieje możliwość pojawienia się drobnych siniaków na skórze. W większości przypadków następnego dnia nie widać żadnych śladów po wykonaniu zabiegu.

OSOCZE PRP
Obszar ciała Cena
Czoło/oczy/usta 600 PLN
Cała twarz 1000 PLN
Twarz + szyja 1300 PLN
Twarz + szyja + dekolt 1500 PLN
Owłosiona skóra głowy 1000 PLN
Dodatek do zabiegu np. dermapena od 600 PLN

TECHNOLOGIA

Płytki krwi i czynniki wzrostu:
Płytki krwi będące nieodłączną częścią płynącej w naszych naczyniach krwi pełnej, mają wiele zadań. Ich niewątpliwie najważniejszą funkcją jest rola jaką odgrywają w procesie krzepnięcia krwi oraz późniejszej regeneracji uszkodzonej tkanki.
Pojawiając się na miejscu uszkodzenia zaczynają wydzielać zbawienne czynniki wzrostu:
PDGF (Platelet derived growth factor) – płytkopochodny czynnik wzrostu, odgrywający szczególną rolę w angiogenezie. Poprawia ukrwienie i dotlenienie skóry pozytywnie działając na jej koloryt i odżywienie. Zwiększa liczbę podziału fibroblastów (komórek produkujących kolagen).

VEGF (vascular endothelial growth factor) – czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego, poprawia ukrwienie oraz dotlenienie skóry.

FGF (fibroblast growth factor) – czynnik wzrostu fibroblastów odgrywa ogromną rolę w angiogenezie oraz procesie gojenia ran, pobudzając procesy proliferacyjne wielu komórek.

EGF (epidermal growth factor) – epidermalny czynnik wzrostu działający na naskórek, przyspiesza gojenie się ran, poprawia odżywienie i nawilżenie skóry, stymuluje podziały warstwy twórczej naskórka – w przypadku kompensacji prowadzi to do wygładzenia naskórka i spłycenia zmarszczek. EGF stymuluje migrację i proliferację keratynocytów oraz komórek mezenchymalnych (np. fibroblastów).

TGF-β (transforming growth factor β) – transformujący czynnik wzrostu β odpowiada za kontrolę namnażania większości typów komórek posiadając jednocześnie działanie przeciwzapalne.

IGF czynnik - to jeden z ważniejszych składników PRP. Jest jednym z podstawowych czynników wzrostu. Jego zawartość we krwi zmniejsza się wraz z postępującymi procesami starzenia. Indukując jego wydzielanie staramy się spowolnić ten proces.

„Wampirzy lifting”, „Młodość z krwi” to tylko niektóre nazwy tego zabiegu. Po odpowiednim pobraniu i przygotowaniu Twoja własna krew i zawarte w niej zbawienne substancje doprowadzą do redukcji zmarszczek i znakomitej poprawy wyglądu Twojej skóry.

Wypełnij formularz, a my niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Nasz kosmetolog czeka na Ciebie w naszej Klinice i pomoże Ci w doborze odpowiedniego zabiegu dla Twoich potrzeb.

KONSULTACJA

TOP