PRZEGLĄD
 Odmładzanie i Rewitalizacja
  45 min
  od 1000 PLN
PLACÓWKI, W KTÓRYCH WYKONYWANY JEST ZABIEG
CO DAJE RESTYLANE?
Pełne portfolio wypełniaczy RESTYLANE może pomóc w wydobyciu indywidualnych cech twarzy: - Wygładzenie zmarszczek i bruzd wokół ust i nosa - Nadanie objętości ustom - Wygładzenie linii lub zmarszczek na czole i wokół oczu - Przywrócenie objętości policzkom - Nadanie kształtu i konturów oraz usunięcie widocznych oznak starzenia
NA CZYM POLEGA RESTYLANE?
Preparaty należące do linii Restylane to szeroki wybór wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, które umożliwiają korekcję i rewitalizację różnych obszarów twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni. Produkty dopasowane są do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz zabiegów wypełniania zmarszczek, łagodnego przywracania objętości ust, brody czy policzków oraz modelowania twarzy.
DLA KOGO JEST RESTYLANE?
Zabieg pozwala na uzupełnienie objętości zapadniętych policzków, skroni, brody, kości jarzmowych oraz wypełnienie tzw. „doliny łez” i okolicy czołowej. Wolumetria jest wskazana u osób, które mają wiotką, mało jędrną, opadającą skórę na twarzy (np. po intensywnym odchudzaniu). Bardzo dużą korzyść z zabiegu odniosą również osoby, które mają bardzo wyraźnie zaznaczone bruzdy nosowo-wargowe i/lub linie marionetki, chcą podkreślić łuki jarzmowe, wypełnić policzki, skronie, czoło lub tzw. „dolinę łez”. Bardzo często wykonuje się go u osób, które chcą pozbyć się tzw. „chomików” lub zaokrąglić zbyt szczupłą twarz. Zabiegowi można poddać się w każdym wieku i systematycznie go powtarzać.
PRZECIWWSKAZANIA
Przeciwwskazania bezwzględne:
● okres ciąży i karmienia piersią,
● ostre choroby gorączkowe,
● choroby autoimmunologiczne, szczególnie w aktywnym okresie,
● infekcje skóry: bakteryjne, grzybicze lub wirusowe,
● reakcje nadwrażliwości po poprzednim zastosowaniu wypełniaczy w wywiadzie,
● zastosowanie wypełniaczy na bazie kwasu polimlekowego (Sculptra) w ciągu ostatnich pięciu lat,
Przeciwwskazania względne:
● liczne alergie w wywiadzie,
● skłonność do tworzenia blizn przerostowych i keloidów,
● przyjmowanie leków mogących obniżyć krzepliwość krwi,
PRZED ZABIEGIEM
Podczas wizyty lekarskiej poprzedzającej zabieg z użyciem wypełniaczy, zbierany jest dokładny wywiad mający na celu ustalenie wskazań oraz ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Lekarz opierając się na własnym doświadczeniu oraz oczekiwaniach pacjenta dobiera odpowiedni rodzaj preparatu, okolicę oraz sposób podania. Użycie kwasu hialuronowego nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej. Na około 30 min – 60 min przed zabiegiem na miejsca planowanych iniekcji nakładany jest krem miejscowo znieczulający.
PO ZABIEGU
Rezultat zastosowania wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego jest widoczny od razu. Pełnym efektem możemy cieszyć się po 2-3 dniach ze względu na obrzęk, jaki może się utrzymywać po zabiegu. Podanie wypełniacza nie wymaga wyłączenia pacjenta z codziennych zajęć.