PRZEGLĄD

 Sculptra

  20-30min

  od 1500 zł

PLACÓWKI, W KTÓRYCH WYKONYWANY JEST ZABIEG

CO DAJE SCULPTRA?

Sculptra jest jednym z najbardziej efektywnych preparatów stymulujących produkcję kolagenu i elastyny. Jego głównym komponentem jest kwas L-polimlekowy, występujący również naturalnie w organizmie. Zabieg Sculptra pozwala skorygować w sposób nieinwazyjny zmarszczki oraz wiotkość skóry. Preparat ten działa dwuetapowo: w pierwszej fazie następuje spłycenie i wygładzenie zmarszczek związane z objętością podanego preparatu, następnie zawarta w żelu woda wchłania się. W drugim etapie cząsteczki kwasu polimlekowego powodują syntezę włókien kolagenowych i w naturalny sposób odmładzają skórę. Sculptra poprawia wygląd twarzy, odbudowuje ją i przywraca młodszy wygląd skóry.

NA CZYM POLEGA SCULPTRA?

Preparat Sculptra (kwas polimlekowy) podawany jest w wyznaczone partie twarzy metodą drobnych nakłuć. Po zakończonym zabiegu konieczny jest masaż w celu uzyskania równomiernego rozłożenia preparatu. Czas trwania zabiegu oscyluje w granicach 20-30 minut. Ostateczny efekt widoczny jest po upływie kilku tygodni od podania preparatu i nie wynika on z wypełnienia danego obszaru preparatem, a z przebudowy struktury włókien kolagenowych i elastynowych w miejscu jego podania. Zalecane jest wykonanie 2-4 zabiegów w odstępach sześciotygodniowych.

DLA KOGO JEST SCULPTRA?

Zabieg ten polecany jest osobom borykającym się z brakiem jędrności skóry, zapadniętymi policzkami, ubytkami w okolicy oczodołów oraz wiotką skórą dłoni.

PRZECIWWSKAZANIA

● Ciąża i okres laktacji
● skłonność do powstawania keloidów (blizn przerostowych)
● aktywne infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze
● aktywne stany zapalne
● choroby autoimmunologiczne
● przyjmowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz przeciwzakrzepowych

PO ZABIEGU

Przez pierwsze dni po zabiegu możliwe jest wystąpienie drobnych krwiaków oraz niewielkiego obrzęku i zaczerwienienia skóry. Konieczne jest systematyczne wykonywanie automasaży o indywidualnie ustalonej przez lekarza częstotliwości. Dodatkowo należy unikać ekspozycji na słońce (oraz inne źródła promieniowania UV – solarium). Powinno się również zrezygnować z korzystania z sauny oraz zabiegu krioterapii.

SCULPTRA
Ilość Cena
1 amp 1500 PLN
2 amp 3000 PLN

Wypełnij formularz, a my niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Nasz kosmetolog czeka na Ciebie w naszej Klinice i pomoże Ci w doborze odpowiedniego zabiegu dla Twoich potrzeb.

KONSULTACJA

TOP