PRZEGLĄD

 Usuwanie blizn, rozstępów, znamion, przebarwień. Redukcja oznak starzenia skóry.

  60 minut

  od 300 PLN

PLACÓWKI, W KTÓRYCH WYKONYWANY JEST ZABIEG

CO DAJE LASER CO2?

Tryb frakcyjny:
Oprócz zastosowania w tzw. chirurgii laserowej, laser CO2 - Galvano oferuje nam także możliwość pracy w trybie frakcyjnym (estetycznym). Po zmianie trybu pracy oraz zamontowaniu odpowiedniej głowicy zwanej „skanerem frakcyjnym” możemy wykonywać bardzo wyrafinowane zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Działanie lasera CO2 - Galvano polega między innymi na:
● Regeneracji skóry – resurfacing.
Redukcji zmarszczek drobnych i głębokich
● Zwiększeniu napięcia i gęstości skóry.
Lifting skóry
● Poprawie elastyczności, kolorytu skóry, redukcji przebarwień
● Powstaniu nowej warstwy nabłonka
● Redukcji blizn, rozstępów, blizn potrądzikowych, blizn przerosłych i wielu innych
W efekcie końcowych uzyskujemy, efekt remodelingu i odmłodzenia skóry w obszarze twarzy, szyi, dekoltu, dłoni i innych okolic. Zastosowanie lasera CO2, tak na prawdę nie ma ograniczeń.
Tryb chirurgii laserowej:
Chirurgia laserowa pozwala nam usunąć w sposób szybki i relatywnie bezbolesny, nie pozostawiając praktycznie śladu różnego rodzaju zmiany skórne. W szczególności znamiona, zmiany skórne będące w okolicach ustawicznie drażnionych kwalifikują się do usunięcia. Takie miejsca to na przykład szyja i okolice dekoltu gdzie noszona biżuteria, w szczególności łańcuszki obcierają i podrażniają znamiona niejednokrotnie doprowadzając do ich krwawienia. Owłosiona skóra głowy gdzie znamię drażnione jest grzebieniem czy szczotką podczas rozczesywania włosów to kolejne miejsce. Noszona bielizna (ramiączko stanika, gumka majtek) także mogą niekorzystnie oddziaływać na zmiany skórne w tych okolicach. Po konsultacji z lekarzem zaleca się usunięcie zmiany laserem. Jeżeli zmiana nie kwalifikuje się do usunięcia laserem CO2, zawsze możemy zastosować klasyczne chirurgiczne wycięcie z następującym po nim badaniem patomorfologicznym.

NA CZYM POLEGA LASER CO2?

Tryb frakcyjny:
Laser CO2 - Galvano wytwarza strumień impulsów o mikroskopowej średnicy (120 um), rozrzucanych równomiernie po skórze głowicą skanującą. Efektem działania jest odmładzanie skóry, wygładzanie zmarszczek oraz blizn bez tworzenia widocznych ran z długim okresem bolesnego leczenia. Laser frakcyjny CO2 „dziurkuje” skórę tysiącami mikroskopijnych kolumn, pozostawiając wokół siateczkę utworzoną z wysp zdrowej, nieuszkodzonej skóry. Dzięki temu skóra szybciej się goi, a czas rekonwalescencji jest krótszy. To właśnie szerokość kolumn ablacyjnych wynosząca 120 mikrometrów jest kluczowa i pozwala uzyskać znakomite efekty przy szybkim czasie gojenia.
Skaner frakcyjny lasera CO2, umożliwiając wykonanie zaplanowanej ilości kolumn ablacyjnych doprowadza do uszkodzenia skóry. Uruchomione procesy regeneracji i gojenia tkanek następujące po zabiegu frakcyjnym doprowadzają do szeroko-pojętego . Ponad to energia niesiona przez falę świetlną powoduje stymulację fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych oraz obkurczenie już istniejących.
Tryb chirurgii laserowej:
Laser CO2 Galvano emituje wiązkę światła o długości fali 10 600 nm. To właśnie ta długość fali jest w znacznej mierze „wychwytywana” przez cząsteczki wody. Woda będąca głównym składnikiem większości komórek naszego ciała umożliwia nam wykonywanie zabiegów korzystając z tak zwanych metod ablacyjnych. Ablacja to „odparowanie” tkanki. To dzięki metodzie ablacyjnej i energii niesionej przez światło lasera CO2 możemy „odparować” zmiany skórne, niedoskonałości, grudki, włókniaki itp. z którymi zmagają się nasi Pacjenci.

DLA KOGO JEST LASER CO2?

Dla osób z takimi problemami jak:
● Foto-uszkodzenia skóry
● Rozszerzone pory, niejednolity koloryt skóry, nierówna tekstura skóry
● Brak elastyczności, rewitalizacja
● Zmarszczki, zmarszczki okolicy oczu i ust
● Blizny po oparzeniach, blizny potrądzikowe, blizny chirurgiczne, rozstępy
● Dyschromia skóry (przebarwienia)
● Usuwanie zmian takich jak brodawki i znamiona.

PRZECIWWSKAZANIA

Dla osób z takimi problemami jak:
● Mocna lub świeża opalenizna (zakaz opalania się minimum 4 tygodnie przed zabiegiem, również na solarium). Należy zaprzestać stosowania kremów brązujących, ponieważ mogą wystąpić przebarwienia i oparzenia skóry).
● Ciąża i karmienie piersią
● Guzy i nowotwory
● Bielactwo, łuszczyca oraz inne choroby autoimmunologiczne
● Aktywna opryszczka
● Nadwrażliwość na światło
● Epilepsja (padaczka)
● Antybiotyki - 2 tygodnie od ostatniej dawki
● Retinoidy - 6 miesięcy od ostatniej dawki
● Leki/suplementy diety zawierające : skrzyp polny, dziurawiec, serdecznik, bratek, nagietek, szałwia, pokrzywa, rumianek - 2 tygodnie od ostatniej dawki
● Cukrzyca nieuregulowana
● Rozrusznik serca, implanty metalowe, pompa insulinowa
● Skłonność do powstawania blizn przerostowych, keloidów
● Przyjmowanie suplementów ziołowych i antybiotyków

PRZED ZABIEGIEM

Zabieg ten nie wymaga specjalnego przygotowania oprócz zmycia makijażu. Pacjent otrzymuje informacje jak przygotować się do zabiegu telefonicznie.

PO ZABIEGU

Po zabiegu na skórze pojawia się zaczerwienienie i lekkie opuchnięcie. Może też pojawić się przejściowa wysypka, jak przy uczuleniach. Skóra wygląda, jak po przesadnym opalaniu, ze wszystkimi charakterystycznymi dla tego stanu dolegliwościami, które mijają po kilku godzinach, tym szybciej im konsekwentniej stosujemy wszystkie środki używane przy oparzeniu słonecznym. Pacjent zostaje poinformowany z jakich środków korzystać podczas konsultacji z lekarzem. Zaczerwienienie mija po 3-5 dniach, obrzęk nasila się po 1-2 dniach i po 3-4 znika. Później skóra nieco brązowieje i się złuszcza. Po tygodniu skóra wraca do normalnego wyglądu. Jeżeli stosowano znieczulenie iniekcją, to w miejscu wkłucia mogą pojawić się przejściowe siniaki. Bardzo rzadko, przy najwyższych mocach, na pewnych obszarach skóry pęcherze mogą się wygajać tworząc strupki. Po zabiegu można natychmiast powrócić do normalnej aktywności życiowej, unikając sauny, słońca i gorących kąpieli.

LASER CO2 (Tryb frakcyjny)
Obszar ciała Cena
Twarz 1200 PLN
Twarz + szyja 1400 PLN
Twarz + szyja + dekolt 1800 PLN
Szyja/ dekolt 1200 PLN
Policzki 600 PLN
Zmarszczki wokół ust/ oczu 400 PLN
Dłonie 600 PLN
Blizny/ rozstępy od 300 PLN
Grudki perliste 700 – 1200 PLN
Brzuch 1200 PLN
Piersi 1200 PLN
LASER CO2 (Tryb chirurgiczny)
Obszar ciała Cena
Powieki górne/ dolne 1200 PLN
Powieki dolne + górne 2000 PLN
USUWANIE ZNAMION LASEROWE
Ilość znamion Cena
1 znamię 300 PLN
Każde kolejne znamię 100 PLN
Powyżej 10 znamion indywidualnie
Brodawka wirusowa 500 PLN
Każda kolejna brodawka 200 PLN
Kępki żółte - powieki górne 600 - 1200 PLN
Kępki żółte - powieki dolne 600 - 1200 PLN

TECHNOLOGIA

Laser CO2 to świetny sprzęt medyczny poparty wieloma badaniami klinicznymi. Działanie lasera jest stosunkowo proste aczkolwiek aby osiągnąć oczekiwane rezultaty zabiegowe, sprzęt musi być dobrej jakości. Zasada działania lasera to nic innego jak pochłanianie energii niesionej przez światło. Laser CO2 Galvano firmy DANA emituje wiązkę światła o długości fali 10 600 nm. To właśnie ta długość fali jest w znacznej mierze „wychwytywana” przez cząsteczki wody.

Woda będąca głównym składnikiem większości komórek naszego ciała umożliwia nam wykonywanie zabiegów korzystając z tak zwanych metod ablacyjnych. Ablacja to „odparowanie” tkanki.

To dzięki metodzie ablacyjnej i energii niesionej przez światło lasera CO2 możemy „odparować” zmiany skórne, niedoskonałości, grudki, włókniaki itp. z którymi zmagają się nasi Pacjenci.

Laser frakcyjny CO2 „dziurkuje” skórę tysiącami mikroskopijnych kolumn, pozostawiając wokół siateczkę utworzoną z wysp zdrowej, nieuszkodzonej skóry. Dzięki temu skóra szybciej się goi, a czas rekonwalescencji jest krótszy. To właśnie szerokość kolumn ablacyjnych wynosząca 120 mikrometrów jest kluczowa i pozwala uzyskać znakomite efekty przy szybkim czasie gojenia.

Laser frakcyjny CO2 dzięki swojej skuteczności oraz wszechstronnemu działaniu jest jednym z najpopularniejszych laserów wykorzystywanych w naszej Klinice Medycyny Estetycznej w celu redukcji zmarszczek, blizn, rozstępów oraz trwałego usunięcia włókniaków i znamion.

Wypełnij formularz, a my niebawem skontaktujemy się z Tobą.

Nasz kosmetolog czeka na Ciebie w naszej Klinice i pomoże Ci w doborze odpowiedniego zabiegu dla Twoich potrzeb.

KONSULTACJA

TOP